• Medicalport Hastanesi, Kurtuluş Caddesi, No:70, GİRNE

Hizmetlerimiz

Tıbbi Tahlil Laboratuvarı


Hastaların kanının alınmasından, numunelerin çalışılması ve sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası standartlar ve kaliteli hizmetler ile güvenilir, doğru ve hızlı sonuçlar verebilmek için yılın 365 günü 24 saat hizmetinizdeyiz. Lefkoşa ve Girne olmak üzere Kuzey Kıbrıs'taki ISO15189 ile akredite tek tıbbi laboratuvar.

Klinik biyokimya ve mikrobiyoloji/enfeksiyon hastalıkları doktor denetiminde, son teknoloji ve yeni cihazlarla ile hizmetinizdeyiz.

En son jenerasyon cihazlarla donatılan laboratuvarımızın amacı, hastalığın tanısı, tedavi süreçlerinin takibinde gerekli olan biyokimya, hematoloji, seroloji, mikrobiyoloji, immunoloji ve acil laboratuvar hizmetlerini doğru, güvenilir ve zamanında vermektir.

Hastaların kanının alınmasından, sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası kalite standartlarının gerektirdiği uygulamalar eksiksiz olarak yerine getirilir. Laboratuvarda çalışılan tüm testlerin ve cihazların performansını kontrol etmek amacıyla günlük olarak İnternal Kalite Kontrolleri yapılmaktadır.

Laboratuvarımız, kalifiye kadrosu ile yılın 365 günü 24 saat süre ile hizmet vermektedir.

Mikrobiyoloji identifikasyon çalışmalarında geleneksel yöntemlerin yanında Biomerieux API mikrobiyoloji tanımlama testleri kullanılmaktadır. Antibiyogramlar ise EUCAST öneriler doğrultusunda sonuç verilmekte olup, mikrobiyolojik kültür ve testler mikorbiyoloji/enfeksiyon hastalıkları uzman doktor tarafından değerlendirilip sonuç verilmektedir.

Laboratuvarımızda yapılan tetkikler: Biyokimya, mikrobiyolojik testler, moleküler mikrobiyoloji, alerji, seroloji, immunoloji, hematoloji, tümör belirleyici ve hormon testleridir.

Aşağıda calıştığımız farklı testleri inceleyebilirsiniz;