• Medicalport Hastanesi, Kurtuluş Caddesi, No:70, GİRNE

Hizmetlerimiz

Taşıyıcılık Panellerimiz


HAKKIMIZDA

Wellcare Laboratuvarları Ltd ve EUROFINS arasında 2022 yılından itibaren işbirliği anlaşması yapılmış ve KKTC’de EUROFINS adına laboratuvar bünyemizde hizmet verilmeye başlanmıştır. Bu anlaşma ile EUROFINS firmasının uluslararası sunmuş oldukları hizmetleri bilimsel ve etik değerler çerçevesinde ülke içinde en yüksek düzeye getirmek, en ileri teknoloji standartlarını uygulayarak güvenilir ve saygın hizmetin yürütülmesini laboratuvarlarımızda sağlıyoruz.

Eurofins, 900 laboratuvarı ve 60.000 çalışanı ile faaliyet gösteren Dünya’nın en büyük laboratuvar zinciridir. Gıda, Çevre, Biyoteknoloji ve Klinik Tani olarak insan sağlığı için önemli  4 ana alanda yapılanan Eurofins 7000 üzerinde testi insan sağlığı için hizmete sunmuştur.

Türkiye’de tam donanımlı ve son teknolojiye sahip 3 Gıda ve 1 Cevre Laboratuvarı olan Eurofins; 2018 yılında ‘Clinical Diagnostic’ olarak da kendi burada yapılanmaya karar vermiştir.  Toplam 23 kişilik bir ekiple NIPT, Onkoloji, IVF ve Dış Lab testleri (Sent-Out) testler alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

GENESCREEN olarak NGS teknolojinin patenti olduğu Illumina cihazı kullanan Eurofins son versiyon olan Version 2 kitleri ile ve tamamen otomasyon sistemle çalışmaktadır. Tüm testlerimiz CE-IVD onayına sahip; tüm laboratuvarlarımız akredite edilmiş ve gerekli kalite denetim sistemleri, belge ve sertifikasyonlarına sahiptir. Sekanslama işlemi sırasında bir varyant tespit edildiğinde, patojenitesi, sofistike bir yazılım kullanılarak ACMG ve AMP yönergelerine (Richard) uygun olarak araştırılır. Wellcare Laboratuvarları-EUROFINS ortaklığında sunduğumuz taşıyıcılık tarama testleri kapsamında genetik bozuklulara dikkat çekici bir bakis acisi sagliyoruz. Sonuçlar, kurul sertifikalı genetikçi ekibi tarafından yazılan raporlarda açıklanır.

*Detaylar için altaki linkleri inceleyebilirsiniz;