• Medicalport Hastanesi, Kurtuluş Caddesi, No:70, GİRNE

Ekibimiz

Dr. Mert Sanıl


Lefkoşa’da doğan Mert Sanıl, ortaokul ve lise eğitimini Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde tamamlamıştır. 2004-2008 yılları arasında University of Liverpool’da Biyokimya üzerine lisans eğitimini almıştır. 2010 yılında University of Surrey’de Klinik Biyokimya üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2014-2016 yılları arasında London School of Hygiene and Tropical Medicine’de Enfeksiyon Hastalıkları bölümünde ikinci yüksek lisansını tamamlamış olup şu an Lefke Avrupa Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nde doktorası eğitimini sürdürmektedir.

2011 yılında adaya döndükten sonra vatani görevini tamamlamıştır. Daha sonra, Lefkoşa’da özel bir hastane bünyesinde tıbbi tahlil laboratuvar biyokimya bölümünde iki sene çalıştıktan sonra aynı hastanenin Girne şubesine tıbbi tahlil laboratuvarı kurmuştur ve bu laboratuvarın biyokimya sorumlusu olarak 2014-2016 yılları arasında görev yapmıştır.

2016 yılında kurucu ortağı olarak Wellcare Laboratories Ltd şirketi kurmuştur. 2017 yılında Girne’de faaliyet gösteren Medical Port Hospital bünyesinde tıbbi tahlil laboratuvarı ortak kurucusu olmuştur. 2019 yılında Lefkoşa’da faaliyet gösteren Miracle Hospital bünyesinde tıbbi tahlil laboratuvarı kurucu ortağı olup bu iki özel hastane bünyesinde kurulan bu laboratuvarlarda biyokimya sorumlusu ve şirket direktörü olarak görev yapmaktadır.