• Medicalport Hastanesi, Kurtuluş Caddesi, No:70, GİRNE

BLOG

Neden Onkim ?


Kordon kanı bankası seçerken, önemli hususları göz önünde bulundurmanız gereklidir.

 

Neden ONKIM ?

 1. Alınan kordon kanları ve kordon numuneleri  uygun koşullar altında, özel taşıma sistemleri içerisinde en kısa zamanda (24 saat içerisinde) laboratuvara ulaştırılarak isleme alınması sağlanır. Bebeğinizin kök hücrelerini maksimum seviyede korunması adına bu hizmet profesyonel ekip tarafından gerçekleştirilir.
 2. KKTC Sağlık Bakanlığı ve TC Sağlık Bakanlığı özel izinleri, deneyimli ve eğitimli personellerimiz ile bebeğinizin kordon kan numunesini X-ışınlarına maruz kalmadan ve el değmeden İstanbul’daki laboratuvara direkt teslim edilmektedir.
 3. Deneyimli ve tecrübeli ekibi ile kordon kan hücre sayımlarını ve analizlerini birden fazla teknik kullanarak doğrular.
 4. Kordon kanının işlenmesi ve depolanması için, güncel en iyi uygulamalarla, Dünya’da diğer kordon kanı bankalarının çoğu tarafından kullanılan, el değmeden, özel kapalı sistem içerisinde hücrelerin ayrıştırılmasını sağlayan Sepax sistemini kullanmaktadır.
 5. Herhangi bir elektrik kesintisi, is arizası durumlarında tüm cihaz ve ekipmanların sorunsuz çalışması için yedek jeneratör sistemine sahiptir ve sigorta planı vardır.
 6. Ürünün çalışıldığı saatler arasında laboratuvara ait tüm sıcaklık, havadaki mikro parçacık sayısı, basınç ve nem ölçümleri online olarak izlenmekte ve kaydedilmektedir.
 7. ONKIM kordon kanı klinik uygulamalarda başarılı çalışmalarda bulunup, farklı bilim grupları ile belirgin bir tedavi deneyimi biriktirmiştir.
 8. Gelecekte saklanan ürünlerinin ihtiyaç olması durumunda Türkiye, Kıbrıs veya tedavi görmek istediğiniz uluslararası bir ülkeye transfer edilecek olan örnekler için gerekli tüm donanım, izin ve altyapıya sahiptir.
 9. ONKİM’de kordon kanı ve kordon dokusunun saklanması ve çalışılması için gerekli son sistemlere sahip, dünya standartlarda hizmet kalitesi sunan GMP (“İyi Üretim Koşulları”) laboratuvarları mevcuttur.
 10. Hekimin, gönderilen kanı kullanması için kanın saklandığı bankanın standartlarına güvenmesi gerekir; yurtdışında hiçbir hekim GMP belgesi olmayan kurumda saklanan kanı kullanmaz.
 11. Tedavi surecinizde, sizin, doktorunuzun veya hastane personelinin her türlü sorusunu anında yanıtlamak üzere profesyonel ekibimiz 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir. (0212) 276 44 49
 12. Seçim yapacağınız kordon kanı bankası, Sağlık Bakanlığından onaylı ve uluslararası standartlara sahip olmalı; ONKİM Kök Hücre Teknolojileri, kordon kanı, göbek kordonu saklanması ve kordondan mezenkimal hücre üretilmesi için TC Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmıştır. Düzenli olarak Bakanlık tarafından denetlenmektedir. Ayrıca ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip ONKİM’de bebeğinizin kordon kanı ve göbek kordonu güvence altındadır.
 13. ONKIM: ulusal olarak belirlenmiş gereklilikleri yerine getiren, uluslararası etkinlikte olan ve dünya standartlarda hizmet kalitesi sunan, güvenilir bir yapıya sahiptir.
 14. ONKİM Ulusal ve Uluslararası kuruluşlara Ar-Ge verecek yetkinlikte, bir Demet SABANCI ÇETİNDOĞAN kuruluşudur ve sözü geçen tüm belgelere sahiptir. Sektördeki istikrarı, işin yetkin bir şekilde yönetilmesi adına  Sabancı güvencesi altında hizmet vermektedir.
 15. Hastalara ait tüm bilgileri yönetmelik çerçevesinde 30 yıl süre ile saklamaktadır.
 16. Türkiye ile KKTC arasındaki özel ilişkiler dolayısıyla ihtiyaç olması halinde KKTC ve TC Sağlık Bakanlığı özel izinleri ile transferler sorunsuz gerçekleştirilebilir.
 17. Doğum öncesi, doğum anında ve doğum sonrası bebeğinizin kök hücrelerinin laboratuvara iletilmesine kadar size özel ekibimiz ile yanınızdayız. ONKIM ile GELECEGE GUVENLE BAGLANIN!